FacebookTwitterПідписатися на RSS

Права та обов'язки користувачів

1.1. Користувач має право:

1.1.1. Отримувати вичерпну інформацію про склад бібліотечного фонду через систему каталогів, картотек та інших засобів інформування, про послуги Бібліотеки та правила їх використання, при цьому розраховувати на оперативне, ввічливе обслуговування.

1.1.2. Безкоштовно отримати основні види бібліотечно-бібліографічних та інформаційних послуг, що надаються Бібліотекою.

1.2. Користуватися всіма фондами та ресурсами Бібліотеки на абонементі і в читальних залах; продовжувати термін користування документами в установленому Бібліотекою порядку.

1.2.1. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів, користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА.

1.2.2. Окрім друкованих видань, користувачі мають право на доступ до електронних ресурсів Бібліотеки.

1.2.3. З дозволу бібліотекаря, у випадку необхідності користуватися власними технічними засобами (фотографічними, електронними та іншими пристроями).

1.2.4. Отримати консультативну допомогу щодо оволодіння навичками самостійного користування довідково-пошуковим апаратом Бібліотеки та всіма видами інформаційно-пошукових систем.

1.2.5. Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про його особу та переліку документів, якими він користувався.

1.2.6. Оскаржувати дії бібліотечних працівників, що обмежують права користувача, у керівництва університету.

1.2.7. Подавати адміністрації Бібліотеки та Університету зауваження і пропозиції щодо роботи Бібліотеки.

1.2.8. Брати участь у заходах, що проводить Бібліотека.

1.2.9. Обиратися до Бібліотечної ради.

1.2.10. Надавати Бібліотеці практичну та спонсорську допомогу, робити благодійні внески, дарувати книги та обладнання особисто та від імені організацій і об'єднань.

1.3. Користувач зобов'язаний:

1.3.1. Дотримуватись правил користування Бібліотекою. За порушення правил користувач може бути позбавлений права користування послугами Бібліотеки та бібліотечними фондами і ресурсами на термін, що визначається адміністрацією Бібліотеки.

1.3.2. Якщо змінюється адреса та інші персональні дані, вчасно попередити Бібліотеку про це.

1.3.3. Дбайливо ставитися до документів, отриманих з фондів Бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати, не загинати сторінки. Дотримуватись ліцензійних вимог та правил використання електронними ресурсами. Дбайливо ставитися до бібліотечного обладнання, меблів, приміщень.

1.3.4. При одержанні документів ретельно перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень. У разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов'язаний зробити на документах відповідні позначки. В іншому разі відповідальність за виявлені у документа дефекти несе користувач, який користувався ним останнім.

1.3.5. Отримав дозвіл на копіювання (фотографування, скачування) документів, що надає Бібліотека, дотримуватись вимог законодавства України у сфері інтелектуальної власності.

1.3.6. Повертати документи до Бібліотеки не пізніше встановленого терміну.

1.3.7. Не виносити з приміщення Бібліотеки документи, що не записані в читацькому формулярі або в інших облікових документах.

1.3.8. До початку навчального року повернути або подовжити термін користування всіх матеріалів, отриманих в Бібліотеці та пройти перереєстрацію.

1.3.9. У разі закінчення навчання або звільнення з університету повернути у Бібліотеку всі документи і матеріали, про що отримати помітку на обхідному листі.

1.4. Дотримуватись загальних правил поведінки в громадських місцях: бути тактовними з бібліотекарями та відвідувачами Бібліотеки; у приміщеннях не палити, у читальних залах дотримуватися тиші і не користуватись мобільними телефонами, не вживати їжі, різних напоїв тощо.

1.5. Користувач Бібліотеки несе відповідальність:

1.5.1. Адміністративну або матеріальну відповідальність за крадіжку, втрату або пошкодження документів з бібліотечного фонду.

1.5.2. У разі втрати або пошкодження документів з фонду Бібліотеки, а також одержаних через МБА, користувач за домовленістю з Бібліотекою, повинен замінити їх аналогічними чи документами, визнаними рівноцінними, або відшкодувати їх ринкову вартість. Вартість пошкоджених та втрачених видань визначається за цінами, що вказані в облікових документах Бібліотеки з урахуванням подальшої індексації їх вартості.

1.5.3. За несанкціоноване користування електронними базами даних та іншими об'єктами інтелектуальної власності Бібліотеки, а також порушення ліцензійних умов користування інформаційними ресурсами інших власників, користувач несе відповідальність згідно із чинним законодавством України.

1.6. За порушення вище названих правил користувач позбавляється права користуватися Бібліотекою. У разі відмови користувача розрахуватися з Бібліотекою згідно з вимогами, питання про відшкодування вартості не повернутих або зіпсованих користувачем бібліотечних матеріалів чи техніки передається до судових органів.

Кiлькiсть переглядiв: 65

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.